Koučing

Definícia koučingu nie je jednoduchá, preto sa vám pokúsim opísať tento pojem vlastnými slovami.

Koučing je veľmi jednoduchý a efektívny spôsob na riešenie situácií a problémov v našich životoch. Často sa dostaneme do situácií, v ktorých sa stratíme, nevidíme žiadne východisko, všetko pracuje proti nám. Môže sa stať, že nie sme spokojní s našimi životmi, prácou, vzťahmi, cítime, že musíme niečo urobiť, ale nevieme, čo a kde začať. Koučing je na takéto problematiky akoby stvorený. S vašou spoluprácou veľmi jednoducho dospejete k riešeniu.

Na čo sa koučing zameriava?

Cieľom koučingu je riešenie problémov, konfliktov v akejkoľvek oblasti života. Vďaka nemu spoznáte samých seba a dočkáte sa krajších zajtrajškov. V podstate ide o sprevádzanie klienta počas celého sedenia s cieľom dopracovať sa ku konkrétnym krokom k dosiahnutiu vysnívaného cieľa a tým pádom k vyriešeniu problému.

Koučing vám pomôže, aby ste sa na danú situáciu pozreli z iného uhla pohľadu, aby ste ju preskúmali a dospeli k riešeniu alebo k pokroku.

Môžem vám sľúbiť, že budem vaším koučom, budem vás sprevádzať počas vašej cesty k lepšiemu zajtrajšku. K vašim problémom budem pristupovať profesionálne, s nadhľadom a urobím všetko pre to, aby som vám zabezpečila to zázemie, ktoré potrebujete k rastu – k zdolaniu prekážok.

Je veľmi dôležité, aby ste vedeli, že ako kouč som povinná dodržať mlčanlivosť a všetko, čo si povieme počas stretnutia, ostane medzi nami.

 

 

Pár príkladov od mojich klientov, aké mali pocity po prvom sedení:

„Už nevidím všetko tak negatívne. Vidím svetlo na konci tunela a uvedomila som si, že veci nie sú až také zlé, ako mi pripadali.”

„Nebojím sa zmeny. Počas sedenia som zistila, že zmena môže byť veľmi pozitívna a stačia aj jednoduché kroky k tomu, aby som svoj cieľ dosiahla.”

„Uvedomila som si, že život nie je až taký negatívny. Síce som mala veľmi ťažké obdobie, ktoré nikomu neprajem, ale počas koučingu som zistila, že ešte stále sa mám na čo tešiť. Dokázala som nájsť v každodennom živote veci, ktoré ma napĺňajú a robia mi radosť. Chcem sa na ne sústrediť.”

„Prinajmenšom som si spomenul, že podobnú situáciu som zvládol aj v minulosti. Som si istý, že vďaka tejto minulej skúsenosti aj teraz prekonám všetko, čo mi stojí v ceste.”

„Vďaka koučingu a tvojej pomoci sa mi podarilo nájsť prácu o ktorej som tak dlho snívala.”

„Už presne viem akú prácu chcem robiť v budúcnosti a je mi jasné aké kroky k tomu mám spraviť, aby som dosiahla svoj cieľ.”